Aktualności

Jak „shopping” to tylko w Hong Kongu

Clare Hu wraca z krótkiej podróży biznesowej do Hong Kongu. Otwiera portfel i zdaje sobie sprawę, że w trakcie wyjazdu wydała połowę swojej wypłaty … Czyżby było tam tak drogo? Otóż nie. W Hong Kongu jest tak tanio, że nie mogła się oprzeć zakupom. 

"Shopping" w Hong Kongu stał się już tradycją dla turystów. Wydawanie pieniędzy na wyspie może stać się jeszcze bardziej nierozważne za przyczyną spadku wartości juana, a tym samym wzrostu jego siły nabywczej.

"Wraz z gwałtownym wzrostem chińskiej gospodarki, rynek podróży zagranicznych rozszerza się", twierdzi Grace Pan, kierująca badaniami nad turystyką. Zgodnie z jej raportem, Chińczycy wydają średnio 2,597 do 3,506 USD na zamorskie wycieczki.

Skutki nagłego wzrostu wartości juana są jednak głębsze i bardziej skomplikowane. Zmiany nie sprowadzają się tylko do ożywienia konsumpcji, ale też ograniczenia i zachodnim regionem Chin.

  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.