Aktualności

Więcej kolejowych połączeń cargo z Chin do Łodzi

Będzie więcej regularnych towarowych połączeń kolejowych z chińskiego Chengdu do Łodzi.

Pierwsze regularne połączenie kolejowe cargo z Chengdu do Łodzi ruszyło w kwietniu tego roku. Pociągi towarowe pokonują trasę liczącą prawie 10 tys. km w ciągu 12-14 dni. To szybciej, niż dostarczenie kontenerów do Europy drogą morską, co zajmuje nawet do 45 dni. Trasa pociągu przebiega przez Kazachstan, Rosję i Białoruś. Pociąg z kontenerami z Chin przyjeżdża na stację Łódź Olechów, skąd towary są rozwożone do centrów logistycznych w Polsce i w Europie.

Wczoraj w łódzkim urzędzie marszałkowskim odbyło się spotkanie strony chińskiej i polskiej, na którym rozmawiano o dalszych planach związanych z tym połączeniem kolejowym. Przewodniczący delegacji chińskiej – Chen Zhongwei zwrócił uwagę, że dzięki temu pociągowi udało się stworzyć most łączący te dwa miasta. – Naszym celem jest stworzenie z Chengdu bramy do Chin Zachodnich, a z Łodzi bramy do Europy – powiedział podczas konferencji prasowej.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/lodz/bedzie-wiecej-kolejowych-polaczen-cargo-z-chin-do-,1,5539995,region-wiadomosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.