Aktualności

Spadek indeksów giełdowych po słabych wynikach gospodarki Chin

Notowania indeksów giełdowych w Chinach spadły w czwartek po raz ósmy z rzędu, co zrodziło obawy o odpływ kapitału. Zdaniem analityków, zachowanie rynków jest odpowiedzią na ogłoszone w ubiegłym tygodniu słabe wyniki gospodarki chińskiej.

Indeks giełdy Shanghai Composite spadł w czwartek o 2,83 proc., co było największym jednodniowym spadkiem od 4 marca, a jego wartość była najniższa w tym roku i wyniosła 2148,36 pkt. Poprzedni najniższy kurs zanotowano 2 maja i wynosił on 2174,12 pkt.

Zhang Qi, analityk z biura maklerskiego Haitong Securities Co Ltd powiedział ogólnokrajowemu dziennikowi Zhongguo Ribao, że zachowanie rynków giełdowych jest odpowiedzią na słabe wyniki gospodarki chińskiej. Najbardziej dotkliwe jest spowolnienie produkcji przemysłowej w maju do poziomu 9,2 proc. w ujęciu rok do roku. Znacznie poniżej oczekiwań rynkowych były również majowe wyniki eksportu, który wzrósł tylko o 1 proc., do 1,14 bln juanów (185,8 mld dolarów) wobec spodziewanego wzrostu na poziomie 7,3 proc. Podobnie było z importem, który wzrósł o 1 proc. do 1,01 bln juanów, wbrew wcześniejszym oczekiwaniom 6-proc. wzrostu. Wskaźnik cen konsumpcyjnych wyniósł w maju 2,1 proc. w ujęciu rdr, co stanowi spadek w porównaniu z kwietniem (2,4 proc.).

Więcej:
http://biznes.onet.pl/spadek-indeksow-gieldowych-po-slabych-wynikach-gos,18512,5540786,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.