Aktualności

Buty z Chin i Wietnamu bez ceł antydumpingowych?

Większość krajów członkowskich Unii Europejskiej (15) opowiedziało za zniesieniem obowiązujących od blisko dwóch lat ceł antydumpingowych na buty skórzane importowane z Chin i Wietnamu. Cła te miały chronić producentów unijnych i wynoszą 16,5 proc. na buty z Chin i 10 proc. na buty z Wietnamu.

Polska jest przeciwna temu stanowisku, gdyż zdaniem naszych przedstawicieli – przemysł obuwniczy cierpi w dalszym ciągu na skutek dalekowschodniej konkurencji. Podobne stanowisko zajęło jeszcze 11 innych krajów i opowiedziało się za utrzymaniem sankcji.

Sankcje wygasają 4 października – po dwóch latach od ich wprowadzenia, dlatego Komisja Europejska zapytała kraje członkowskie o zdanie w sprawie. Jeśli do tego czasu kraje unijne nie podejmą decyzji o przedłużeniu sankcji o co najmniej 12 miesięcy (maksymalnie 18), będzie to oznaczało, że sankcje wygasną automatycznie.

Więcej:

http://www.spedycje.pl/clo/zwolnienia_celne/14407/buty_z_chin_i_wietnamu_bez_cel_antydumpingowych.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.