Aktualności

Konfiskata 15 mln sztuk towarów nielegalnie sprowadzonych z Chin

Włoska Gwardia Finansowa poinformowała o przejęciu 15 mln sztuk sprowadzonych nielegalnie chińskich towarów, w większości groźnych dla zdrowia. Są wśród nich zabawki bez atestów, sztuczna biżuteria, artykuły elektroniczne i gospodarstwa domowego.

Skalę konfiskaty najlepiej obrazują dane przedstawione przez dowództwo Gwardii Finansowej z Mediolanu, która koordynowała operację pod kryptonimem "Spalona ziemia" i postawiła zarzuty czterem osobom.

Funkcjonariusze poinformowali, że niedaleko Mediolanu przez cały miniony weekend przeczesywali ogromny teren przemysłowy wielkości 20 boisk do piłki nożnej. To tam znajdowały się magazyny z nielegalnie sprowadzonymi chińskimi towarami, które były przeznaczone do sprzedaży w całych Włoszech. Artykuły leżały na półkach o łącznej długości 41 kilometrów. Oprócz zabawek dla dzieci były tam lampy, przewody elektryczne, urządzenia kuchenne.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/konfiskata-15-mln-sztuk-towarow-nielegalnie-sprowa,1,5527506,wiadomosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.