Aktualności

Chiński Bank Centralny zapowiada pełną wymienialność juana

Reformy systemu ustalania kursu chińskiej waluty powinny zakończyć się w 2017 r., pozwoli to w 2020 r. na pełną wymienialność juana i całkowite otwarcie rynku kapitałowego oraz finansowego – zapowiedział doradca chińskiego Banku Centralnego Chen Yulu.

Rozszerzanie się szarej strefy bankowej zmusza władze chińskie do szybszego umożliwienia bankom swobodnego ustalania wielkości oprocentowania depozytów i kredytów, proces całkowitej liberalizacji rynku finansowego powinien zakończyć się koło 2017 r., co jest podstawowym warunkiem pełnej wymienialności juana – stwierdził Chen Yulu, rektor Uniwersytetu Ludowego i członek chińskiej Rady Polityki Pieniężnej.

Obecnie chińska waluta jest używana w transakcjach międzynarodowych w ograniczonym zakresie, do rozliczeń za towary i usługi w tych przypadkach, gdy partnerzy biznesowi mają konta w chińskich bankach. Jednakże rozliczenia kapitałowe, związane z zagranicznymi inwestycjami bezpośrednimi i pośrednimi, inwestycjami w instrumenty pochodne, wpłatami na rachunek rezerwowy oraz wszelkie inne operacje finansowe są nadal ściśle kontrolowane przez państwo, z powodu obaw o nagłe przepływy kapitału z i do kraju.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/chinski-bank-centralny-zapowiada-pelna-wymienialno,18491,5526453,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.