Aktualności

KE wszczyna dochodzenie w sprawie chińskich telekomów

Komisja Europejska wszczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie nieuczciwej konkurencji ze strony chińskich koncernów telekomunikacyjnych. Chociaż KE nie podaje w oficjalnym komunikacie ich nazw, to najprawdopodobniej chodzi o Huawei i ZTE. Komisja poinformowała, że na razie nie rozpocznie działań, aby umożliwić polubowne rozwiązanie całej sytuacji, jednak decyzja o wszczęciu śledztwa jest oficjalna.

– Komisja Europejska postanowiła skłonić dwa chińskie koncerny ZTE i Huawei do rozmów w sprawie sposobu, w jaki osiągnęły one swoją pozycję rynkową w Europie. Chodzi o usługi z zakresu budowy sieci szkieletowych sieci mobilnych. Komisja podejrzewa, że koncerny zaniżały ceny swoich usług. Chociaż podjęto już decyzję o rozpoczęciu śledztwa, to jednak nie zdecydowano się na jej „aktywację". – Komisja Europejska podjęła decyzję o oficjalnym otwarciu dochodzenia w sprawie praktyk dumpingowych i subsydiów dla chińskich dostawców sieci teleinformatycznych w Europie. Decyzja ta nie zostanie na razie aktywowana, aby umożliwić negocjacje zmierzające do polubownego załatwienia sprawy – powiedział europejski komisarz do spraw handlu Karel De Gucht. Komisarz nie poinformował o jakie koncerny chodzi, jednak jedyne chińskie spółki działające w tej branży na poziomie europejskim to właśnie Huawei i ZTE.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/ke-wszczyna-dochodzenie-w-sprawie-chinskich-teleko,18491,5521195,1,prasa-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.