Aktualności

Śledztwo anty-dumpingowe w sprawie folii aluminiowej z Chin

Komisja Europejska zadecydowała o wszczęciu śledztwa anty-dumpingowego w sprawie importowanej chińskiej folii aluminiowej.

Komisja poinformowała, że produkty, które prawdopodobnie podlegały dumpingowi to zrolowana folia aluminiowa o grubości od 0.008mm do 0.018 mm w rolkach o długości nie przekraczającej 650mm. Komisja sprawdza folie sprowadzane nie tylko z Chin, ale również z Armeni i Brazyli.

– Śledztwo pokaże czy produkty z Armeni, Brazyli i Chin rzeczywiście podlegały dumpingowi, oraz jakie szkody wyrządziły te działania – podała Komisja Europejska.

Decyzja o rozpoczęciu śledztwa zapadła po zgłoszeniu do Komisji Europejskiej skargi 28 maja br. przez Europejskie Stowarzyszenie Przemysłu Metalowego.

Śledztwo anty-dumpingowe zazwyczaj trwa około roku. Po jego zakończeniu Komisja Europejska podejmie decyzję czy jest podstawa do nałożenia cła anty-dumpingowego na okres pięciu lat. Nie mniej jednak, jeśli zostaną wykryte poważne naruszenia, Komisja może takie cło narzucić również w trakcie trwania śledztwa.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.