Aktualności Porady ekspertów

Jak bezpiecznie importować z Chin – prelekcja BigChina na Chiny Home Life Show

Chiny to wyjątkowo trudny rynek. Niewątpliwą barierą dla polskiego biznesu jest kultura i system regulacji w tym kraju. Niewiedza czy ignorancja prowadzi do błędów, których konsekwencje, budują często mylne wyobrażanie na temat prowadzenia interesów z Chińczykami. Odmienność kulturowa między Polską a Chinami jest ogromna i nie pozostaje bez wpływu na biznes. Jak skutecznie i bezpiecznie poruszać sie po chińskim rynku będzie można dowiedzieć się uczestnicząc w China-Polish Matchmaking and Investment Forum, które towarzyszy targom Homelife Show.

W interesach Chińczycy przykładają wagę do zachowania pewnych społecznych konwenansów, budowania dobrych relacji, w przeciwieństwie do respektowania przepisów i formalności. Stąd tak ważne jest, aby zadbać o bezpieczeństwo transakcji, niekoniecznie polegając na opinii i sugestiach chińskiego kontrahenta.

Handel międzynarodowy to dziedzina, w której ze szczególnym nasileniem pojawiają się różne rodzaje ryzyka, począwszy od ryzyka związanego z powstawaniem sytuacji losowych, a skończywszy na ryzyku wyboru nieuczciwego kontrahenta. Nie można całkowicie wyeliminować ryzyka związanego z importem z Chin, można je natomiast krok po kroku minimalizować.

Jak bezpiecznie importować z Chin? Czy import gwarantuje zysk? Co jest mitem, a co faktem w temacie importu z Państwa Środka?

Importując z Chin warto wiedzieć dlaczego nasz kontrahent zachowuje się tak, a nie inaczej i czego można się po nim spodziewać, jakie uwarunkowania mają wpływ na jego działanie i jak je rozumieć.

Paulina Kiełbus-Jania
Dyrektor Generalny BigChina Sp. z o. o.

Podczas forum prelegent BigChina.pl, pierwszego i największego w Polsce serwisu dla importerów z Chin, omówi kwestie związane z wyszukiwaniem partnerów w Chinach, badaniem wiarygodności chińskich kontrahentów oraz dokonywaniem inspekcji w toku i po produkcji. W oparciu o doświadczenia własne oraz swoich klientów, udzieli praktycznych wskazówek na co zwrócić uwagę by zminimalizować ryzyko we współpracy z Chinami. Prelekcja pani Pauliny Kiełbus-Jani pt. „Jak bezpiecznie importować z Chin – 3 kroki do eliminacji nieuczciwych kontrahentów”, odbędzie się w czwartek 23.05 o godz. 12.00 na konfernecji Chiny HomeLife Show 2013 w Poznaniu.

ZOBACZ PROGRAM FORUM

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.