Aktualności

Kluczowe firmy z Hongkongu i Kantonu w Budapeszcie

Dofinansowanie dla polskich firm zainteresowanych spotkaniem z przedsiębiorcami z Chin i Hong Kongu.

Po raz pierwszy pod wspólnym szyldem „Lifestyle Expo” firmy z Hongkongu i Kantonu zaprezentują w Budapeszcie swoje produkty. Wspólne przedsięwzięcie Hongkongu i prowincji Guangdong odbędzie się w dniach 15-17.09.2008 w stolicy Węgier w centrum wystawienniczym SYMA Sport and Event Centre.

HKTDC zdecydowało się na organizacje wystawy wspólnie z Departamentem Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Prowincji Guangdong (GD-DOFTEC) pod nową nazwą „Lifestyle Expo”. Prowincja Guandgdong, kojarzona w Polsce bardziej z nazwą swojej stolicy Kantonem, to obecnie wiodący na świecie ośrodek wzornictwa i produkcji.

Hongkong i Guangdong mają wiele wspólnego. Poza zbliżonym położeniem geograficznym oba regiony wyspecjalizowały się w produkcji i eksporcie dóbr konsumpcyjnych i skutecznie poszukują możliwości współpracy i rozwoju na wschodzących rynkach całego świata.  Działania te wskazują jednocześnie na duże zainteresowanie producentów z Hongkongu i Guangdong rynkami naszego regionu. W imprezie weźmie udział ok 160 firm z Hongkongu i Guangdong reprezentujących takie branże jak odzież, modne akcesoria, upominki, wyposażenie wnętrz, zabawki, elektronika użytkowa, urządzenia elektryczne oraz sprzęt telekomunikacyjny.

Szczególnie duży potencjał na rozwój wydaje się istnieć jeśli chodzi o wymianę handlową z Polską. Stały wzrost gospodarczy w Polsce, prowadzi do wzrostu zamożności, co przekłada się na rosnący poziom konsumpcji wewnętrznej. W 2007 roku export produktów z Hongkongu do Polski wzrósł o 32,4% do poziomu 612 milionów USD – powiedział Ralph Chow, Dyrektor Departamentu Product Promotion, HKTDC.

Polscy konsumenci, którzy osiągnęli już wyższy standard życia poszukują produktów markowych o wysokiej jakości. Wystawa w Budapeszcie będzie niepowtarzalną okazją dla handlowców aby zapoznać się z ofertą wysokiej jakości produktów codziennego użytku oraz markami producentów z Hongkongu i Guangdong. Są to produkty o niepowtarzalnym wzornictwie i jednocześnie w atrakcyjnych cenach – dodał Chow.

Kupcy z Polski zainteresowani odwiedzeniem wystawy w Budapeszcie będą mogli skorzystać z dofinansowania kosztów wyjazdu w wysokości 300 Euro. Szczegółowych informacji udziela warszawskie biuro HKTDC.

Piotr Sierak
HKTDC, Warsaw Consultant Office
ul. Chałubińskiego 8, lok 3369
00-613 Warszawa
Tel: 48-(22)-830-05-52
email: piotr.sierak@tdc.org.hk

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.