Aktualności

Dziekoński: W relacjach polsko-chińskich polityka wyprzedza gospodarkę

W relacjach polsko-chińskich polityka wyprzedza gospodarkę; potrzebne jest m.in. szersze zaangażowanie polskich firm w Chinach – mówił podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Olgierd Dziekoński z Kancelarii Prezydenta RP.

Dziekoński uczestniczył w sesji kongresu poświęconej współpracy gospodarczej Polski, UE i Chin. Nawiązał m.in. do wizyty w Chinach prezydenta Bronisława Komorowskiego w grudniu 2011 r., podczas której Komorowski i przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Chin Hu Jintao podpisali wspólne oświadczenie o strategicznym partnerstwie między obu krajami.

Jak przypomniał, istotnym punktem komunikatu o strategicznym partnerstwie była kwestia nierównowagi handlowej Chin i Polski. Podkreślił, że jednym z aktualnych pytań jest, jak rosnące chińskie inwestycje w Polsce, mogą wpływać na zmniejszenie nierównowagi we wzajemnych stosunkach handlowych, która sięgają już proporcji 1:11 i nadal rośnie.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/dziekonski-w-relacjach-polsko-chinskich-polityka-w,18490,5516588,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.