Aktualności

Ministerstwo Gospodarki chce lepiej informować

Ministerstwo Gospodarki uruchomiło 1 lipca br. nowy serwis internetowy Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ambasad i Konsulatów RP (WPHiI). Pod adresem www.trade.gov.pl przedsiębiorcy znajdą informacje niezbędne do nawiązania współpracy z partnerami zagranicznymi.

Serwis internetowy stanowi kompendium wiedzy i obszerne źródło informacji dla przedsiębiorców zainteresowanych rozwijaniem działalności gospodarczej za granicą oraz dla zagranicznych firm chcących inwestować w naszym kraju.

Najważniejszym elementem serwisu z punktu widzenia rodzimych przedsiębiorców jest zakładka Przewodnik po rynku. Dowiedzą się oni z niej, jak prowadzić działalność gospodarczą w innych krajach oraz jak podejmować współpracę z partnerami zagranicznymi.

W ramach serwisu zintegrowano strony internetowe poszczególnych WPHiI. Znajdują się na nich obszerne informacje o krajach, w których działają polskie przedstawicielstwa. Dotyczą one m.in.:
– ustroju politycznego danego kraju, jego gospodarki, położenia geograficznego, podstawowych danych liczbowych, języka urzędowego, waluty i kulturowych uwarunkowań prowadzenia biznesu,
– zasad zakładania firm, uregulowań prawnych prowadzenia działalności, atrakcyjności i dostępnych zachęt inwestycyjnych, regulacji eksportowo-importowych, składania zapytań ofertowych, możliwości promocji,
– podróżowania: wymogów wizowych, godzin pracy urzędów i sklepów,
– targów i wystaw oraz imprez organizowanych przez WPHiI,
– ważnych adresów i linków do stron internetowych.

Ponadto na stronach serwisu przedsiębiorcy znajdą informacje o aktualnych wydarzeniach z udziałem kierownictwa Ministerstwa Gospodarki, o spotkaniach z zagranicznymi izbami handlowo-przemysłowymi oraz relacje z komisji mieszanych i konsultacji gospodarczych.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.