Aktualności

Chiny: obawy o spadku eksportu przesadzone

Chiński Bank Centralny poinformował, że pojawiające się w ostatnim czasie obawy o drastycznym spowolnieniu chińskiego eksportu są mocno przesadzone.

Zdaniem analityków banku, do obecnej na rynku sytuacji należy podejść obiektywnie, wykluczając emocje. W specjanie przygotowanym raporcie Chiński Bank Centralny zaznacza, że chwilowe spowolnienie wzrostu eksportu jest głównie wynikiem trzęsienia ziemi jakie w ostatnim czasie miało miejsce w Chinach.

W raporcie stwierdzono, że strarty spowodowane w wyniku katastrofy, nie mogą pozostać bez wpływu na sytuacje gospodarczą, nie mniej jednak są regionalne i krótkoterminowe i nie będą miały znaczącego wplywu na perspektywę dalszego wzrostu gospodarczego Chin.

Ponadto, zdaniem analityków, trwajacy obecnie kryzys gospodarczy USA również nie zagroża chińskiemu eksportowi, ze względu na gwałtowny wzrost eksportu na rynki rozwijące się.

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.