Aktualności

Zawirowania na chińskim rynku nieruchomości

Poprawa sytuacji w Chinach pod wpływem pakietu stymulacyjnego wdrożonego w ubiegłym roku przyniosła silne odbicie popytu i cen na rynku nieruchomości oraz dalszy wzrost inwestycji w tym sektorze w ostatnich miesiącach.

Jednakże dane te wywołały duży niepokój u władz w Pekinie, które chcą zwiększać dostępność mieszkań pośród najuboższych warstw społeczeństwa oraz uniknąć scenariusza silnego załamania koniunktury. Stąd też w ubiegłym tygodniu rząd centralny zapowiedział zwiększenie restrykcji kredytowych wobec kupujących drugie i kolejne mieszkania lub domy. Będzie to podwyżka oprocentowania od kredytów na zakup nieruchomości oraz zwiększenie podatku od zysku z transakcji na tym rynku z 1-2% do 20%. Nowymi rozwiązaniami mają być objęte przede wszystkim rejony na wschodnim wybrzeżu, gdzie ceny rosną najszybciej a stosunek cen do dochodów mieszkańców budzi obawy o powstanie bańki spekulacyjnej.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/sygnaly-z-chin-coraz-grozniejsze-dla-notowan-metal,18500,5448322,1,komentarze-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.