Aktualności

Barroso: stosunki na lini UE-Chiny są przyjacielskie

Prezydent Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso powiedział w poniedziałek, 28. stycznia, że stosunki Unii Europejskiej z Chinami są bardzo dojrzałe i oparte na przyjaźni.

“Wielką przyjemnością jest możliwość przekazania w swoim własnym imieniu oraz w imieniu Unii Europejskiej, najlepszych życzeń Chińczykom, życzyć Wam sukcesów oraz pomyślności w 2008 roku” powiedział Barroso chińskim dziennikarzom w rezydencji chińskiego ambasadora w Unii Europejskiej.

“Mam nadzieję, że Rok Szczura przyniesie jeszcze więcej pomyślności i postępu w Chinach”

Wiosenny Festiwal (Spring Festical), najważniejsze święto dla Chińczyków, , zaczyna się 7. lutego. Według chińskiego kalendarza, rok 2008 będzie Rokiem Szczura.

Rok 2008 jest bardzo ważny dla Chin, wszakże w czasie Olimpiady Letniej w Pekinie, wszystkie oczy będą skierowane na ten kraj.

Barroso powiedział, że docenia postęp w stosunkach na linii Unia Europejska – Chiny oraz zobaczył poświecenie po obu stronach, by uczynić te stosunki jeszcze silniejsze. Barroso odwiedził Pekin pod koniec ubiegłego roku. Wówczas spotkał się z Chińskim Prezydentem Hu Jintao oraz Premierem Wen Jiabao.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.