Aktualności

Tajny projekt Huawei i śmierć inżyniera

Ciemne chmury po raz kolejny zbierają się nad chińskim gigantem telekomunikacyjnym firmą Huawei. W weekend "Financial Times" opisał tajemniczą śmierć amerykańskiego inżyniera, który – według dziennika – miał być zaangażowany w tajny projekt właśnie z chińską firmą.

31-letni Shane Todd zmarł w czerwcu ubiegłego roku w Singapurze. Według tamtejszej policji, było to samobójstwo, według jego najbliższych – morderstwo. Todd pracował w singapurskim Instytucie Mikroelektroniki, a z dokumentów odnalezionych przypadkiem przez rodzinę na należącym do niego twardym dysku wynika, że był zaangażowany w projekt dotyczący transferu technologii wojskowych do Chin. Partnerem w tym projekcie miało być właśnie Huawei. Firma zaprzeczyła jakimkolwiek związkom z Instytutem w Singapurze.

Władze Stanów Zjednoczonych i Australii uznają produkty Huawei za potencjalne zagrożenie dla bezpieczeństwa danych. Polska jest kluczowym rynkiem Huawei w Europie. Niecertyfikowanego sprzętu Huawei półtora roku temu używało polskie ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/huawei-podejrzenia-o-szpiegostwo-ze-smiercia-w-tle,,5424338,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.