Aktualności

Spotkanie Wicepremiera Chin z Prezydentem Polski

We wtorek 15. stycznia, Prezydent Lech Kaczyński spotkał się w Warszawie z chińskim wicepremierem Zeng Peiyan.

Kaczyński powiedział, że Polska przywiązuje dużą wagę do relacji z Chinami oraz ma nadzieję, że współpraca między oboma krajami będzie się umacniała.

Polska chce wzmocnić gospodarczą oraz handlową współpracę z Chinami, importować więcej produktów chińskich a jednocześnie eksportować więcej swoich produktów do Chin, powiedział Kaczyński, dodając że wierzy on, iż dwustronna współpraca będzie się rozwijała.

Prezydent życzył także Chinom sukcesów w organizacji Olimpiady 2008 w Pekinie.

Ze swojej strony, Zeng powiedział że przyjacielskie stosunki oraz przyjaźń między dwom krajami się rozwinęła oraz umocniła od momentu, gdy rozpoczęto współpracę 50 lat temu

Współpraca między dwoma krajami jak dotąd jest bardzo owocna w obszarach gospodarki i handlu, kultury i edukacji, nauki i technologii, powiedział Zeng.

Chiny są gotowe do umocnienia współpracy z Polską w duchu “wzajemnego szacunku” oraz “obustronnych zysków”.

Zeng przyjechał do Polski w poniedziałkowy wieczór. Przed spotkaniem z Prezydentem, rozmawiał ze swoim odpowiednikiem w polskim rządzie tj. Waldemarem Pawlakiem.

Chiński wicepremier odwiedzi także Rumunię i Luksemburg, będzie także obecny na corocznym spotkaniu Światowego Forum Gospodarczego.

 

chin09

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.