Aktualności

Tusk z wicepremierem Chin o współpracy gospodarczej

Premier Donald Tusk spotkał się w środę z wicepremierem Chin Zengiem Peiyanem. Komunikat CIR podaje, że rozmawiano przed wszystkim o polsko-chińskiej współpracy gospodarczej.

Obecnie, pod względem wartości wymiany handlowej oraz wielkości importu, Chiny są największym partnerem handlowym Polski w Azji. Obaj rozmówcy zgodzili się, że problemem jest  nierównowaga we wzajemnym bilansie handlowym.

Tusk uznał, że należy podejmować działania, które sprzyjałyby wzrostowi oraz zrównoważeniu takiej wymiany, dlatego dobrze byłoby stworzyć rejestr spraw, które utrudniają wymianę handlową między naszymi krajami.

Premier podkreślił, że Polsce zależy na dobrych stosunkach z Chinami i dlatego chciałby, aby wizyta chińskiego wicepremiera była zapowiedzią coraz intensywniejszych kontaktów między obu państwami, także na najwyższym szczeblu.

 
 "To jest dobry moment, aby relacje polsko-chińskie podnieść na wyższy poziom" – mówił Tusk. Zaznaczył również, iż Polska przywiązuje dużą wagę do tego, aby strategiczne partnerstwo Unii Europejskiej i Chin stało się faktem.

    We wtorek z wicepremierem Chin spotkał się prezydent Lech Kaczyński.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.