Aktualności

IKEA odnosi sukcesy na chińskim rynku

Jak mówi kierownik do spraw sprzedaży detalicznej firmy w Chinach, IKEA osiąga zyski ze swojej działalności w Chinach sprzedając meble po cenach bardziej dostępnych dla mieszkańców miast o zachodnim guście, pomimo że niektóre międzynarodowe sieci handlowe wycofują się ostatnio z tego trudnego rynku detalicznego.

W styczniu niemiecka sieć handlowa Metro zamknęła swoją spółkę sprzedająca elektronikę codziennego użytku w tym najludniejszym kraju świata, w którym z trudem radzą sobie grupy takie jak na przykład Best Buy, Kingfisher i Home Depot.

– Osiągamy zyski od kilku lat – powiedziała agencji Reutersa Gillian Drakeford z firmy IKEA. – To była trafiona inwestycja i przekonaliśmy się, że możemy i będziemy się rozwijać na tym rynku oraz że możemy osiągnąć trwałą zyskowność naszej działalności, znacząco przyczyniając się w przyszłości do rozwoju firmy IKEA.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/ikea-osiaga-zyski-na-trudnym-rynku-chinskim-wprowa,,5414173,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.