Aktualności

Wyzwanie dla chińskiego przemysłu tekstylnego

Eksport chińskiego przemysłu tekstylnego zdecydowanie spowolnił – 2012 był najgorszym rokiem od 20 lat, porównywalnym tylko z kryzysowym 2009. Jedynym ratunkiem dla branży jest, zdaniem ekspertów, zmiana orientacji na wewnętrzny.

Chińska Państwowa Rada Przemysłu Tekstylnego i Odzieżowego (CPRPTO) ogłosiła, że w 2012 r. eksport branży wzrósł o 3 proc. i osiągnął wartość 260 mld dolarów, ale mimo tego wzrostu drastycznie spadły zyski producentów, ponieważ znacznie zwiększyły się koszty pracy i ceny bawełny.

W ciągu pierwszych 11 miesięcy 2012 r. obroty przemysłu tekstylnego wyniosły 5224 mld juanów (840 mld dolarów), co stanowi wzrost o 11,9 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, ale jest to dynamika dużo niższa od średniej z ostatnich dwóch dekad, kiedy to wzrost utrzymywał się na poziomie 20 proc.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/slabnacy-eksport-wyzwaniem-dla-chinskiego-przemysl,,5414921,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.