Aktualności

Latający Feniks z Chin konkurentem dla Boeinga

Pierwszy samolot pasażerski chińskiej konstrukcji ARJ-21 zjechał w piątek z linii montażowej w zakładach produkcyjnych firmy AVIC w Szanghaju. Podczas uroczystej prezentacji maszynie nadano wyłonioną na drodze internetowego plebiscytu nazwę "Latający feniks" – powiadomiła agencja Xinhua.

Zaprojektowany przez chińską firmę lotniczą AVIC odrzutowiec ARJ- 21 będzie mógł przewieźć około 90 pasażerów na dystansie do 3,7 tys. km. Maszyna ma konkurować w segmencie samolotów średniego zasięgu z rozpowszechnionymi konstrukcjami Boeinga oraz Bombardiera. AVIC planuje przejąć nawet 60 proc. chińskiego rynku na tego typu samoloty.

Choć samolot odbędzie pierwszy testowy lot dopiero w marcu 2008 r., a do seryjnej produkcji wejdzie rok później, AVIC już otrzymała 171 zamówień na tę maszynę.

Szacuje się, że przy obecnym tempie rozwoju awiacji w Państwie Środka, w ciągu 20 lat chińscy przewoźnicy będą potrzebowali 900 średniej wielkości samolotów do obsługi połączeń regionalnych.

ARJ21 stanowi skrót od "Zaawansowanego regionalnego odrzutowca na XXI wiek" (ang. Advanced Regional Jet fot the 21st Century). Odrzutowiec, zdaniem producenta, będzie się wyróżniał wśród konkurencyjnych, zagranicznych konstrukcji nie tylko relatywnie niską ceną, ale także bezpieczeństwem i komfortem podróży.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.