Aktualności

Trzy biliony dolarów nielegalnego transferu z Chin

Część Chińczyków posiada swoje majątki z nielegalnych źródeł. Milionerzy z Państwa Środka wykazują się ogromną pomysłowością w transferze brudnych pieniędzy za granicę.

Liczby robią piorunujące wrażenie: w ciągu ostatnich dziesięciu lat z Chin przetransferowano nielegalnie za granicę prawie trzy biliony dolarów. Blisko połowa wszystkich brudnych pieniędzy, które wyciekają z krajów rozwijających pochodzi z Państwa Środka. Waszyngtońska organizacja pozarządowa Global Financial Integrity wyliczyła, że tylko w 2011 roku mieszkańcy Chińskiej Republiki Ludowej wyprowadzili z ojczyzny 470 mld dolarów, czyli równowartość bez mała rocznego wzrostu gospodarczego kraju.

Przyczyny nielegalnego odpływu gotówki są bardzo różne. Część osób chce korzystniej zainwestować kapitał, bo większość państwowych banków oferuje niskie oprocentowanie i skromną paletę produktów finansowych. Do niedawna Chińczycy inwestowali pieniądze na giełdzie, ale ta forma lokaty kapitału straciła na atrakcyjności po załamaniu kursów na giełdach papierów wartościowych w Szanghaju i Shenzhen. Większość Chińczyków przerzuciła się na rynek nieruchomości. W dużych miastach położonych na wschodnim wybrzeżu ceny nieruchomości osiągnęły poziom europejski, ale i nad sektorem nieruchomości wisi widmo bańki spekulacyjnej.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/ucieczka-z-kasa,18491,5410279,1,prasa-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.