Aktualności

Chiński Nowy Rok – przerwa w obsłudze zapytań importowych

Przez najbliższe dwa tygodnie importerzy muszą uzbroić się w cierpliwość w kontaktach z chińskimi producentami. 10 lutego Chińczycy będą świętować Chiński Nowy Rok.

Chiński Nowy Rok przypada zazwyczaj między końcem stycznia a końcem lutego. To najważniejsze wydarzenie w kalendarzu chińskim, zwane również Świętem Wiosny. Tradycyjnie trwa 15 dni i kończy się Świętem Latarni. Dnia 10 lutego 2013 rozpocznie się Rok Węża.

Najważniejszym dniem jest wigilia Nowego Roku. Spędza się ją w domu w gronie rodziny, a wszyscy nawzajem obdarowują się prezentami. Zazwyczaj są to świeże owoce, cukierki lub koperty z pieniędzmi. W nocy ulicę rozświetlają pokazy sztucznych ogni. Do tradycji należy również składanie ofiar na domowych ołtarzykach poświęconych przodkom. Drugiego dnia mieszkańcy świętują na ulicach, a charakterystycznymi rytuałami są: taniec smoka oraz taniec lwa. Taniec smoka służy okazaniu szacunku stworowi, który dla Chińczyków jest uosobieniem dobroci i urodzaju.

Warto pamietać, że obchody Nowego Roku oznaczają powrót pracowników do swoich rodzin. Większość fabryk w czasie trwania święta jest zamknięta już od 01.02. aż do 18.02.

Informujemy, że noworoczne świętowanienie w Państwie Środka wydłuży także czas oczekiwania na obsługę zapytań importowych przez Dział Importu BigChina Sp. z o.o. Oferty w odpowiedzi na zapytania importowe zostaną przygotowane przez naszą agencję w Chinach po zakończeniu świąt. Agencja Bigchina w Chinach wraca do pracy 18.02.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.