Aktualności

Polscy i Chińscy biznesmeni spotkali się w Londynie

7. grudnia br. odbyła się w Londynie konferencja "Going Global", która miała na celu zachęcenie chińskich i brytyjskich firm do inwestowania w Polsce. Polskę reprezentowali m.in. przedstawiciele Warszawy, Łodzi, Poznania i Koszalina, a także Ministerstwo Sportu. Były premier Kazimierz Marcinkiewicz nie dotarł na konferencję, gdyż zatrzymały go ważne sprawy w Polsce.

konferencja_400

Konferencja miała miejsce na stadionie Arsenalu. Wybór był dobry, gdyż dużo czasu poświęcono organizowanym przez Polskę Mistrzostwom Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Polscy uczestnicy mogli zobaczyć jak powinien wyglądać nowoczesny stadion wraz z centrum konferencyjnym. Informacje o szansach inwestycyjnych w Polsce cieszyły się dużym zainteresowaniem. Swoje prezentacje mieli też goście zagraniczni, m.in. Jianping Zhao, wiceprezydent China Development Bank, który skredytował powstanie czwartego operatora telefonii komórkowej w Polsce, markę Play.

BigChina również była obecna na konferencji. Prelekcję miał Prezes Michał Łebkowski:
– Takie konferencje są potrzebne, gdyż pozwalają pokazać się na zewnątrz, pokazać, że Polska to ciekawy i rozwijający się kraj. Problemem nie jest złe zdanie o Polsce, ale brak jakiegokolwiek zdania. Po kuluarowych rozmowach widzę, że na owoce tej konferencji nie będzie trzeba długo czekać. Zainwestują zarówno Brytyjczycy, jak i Chińczycy, bez których najprawdopodobniej nie uda się zdążyć na czas z budową infrastruktury pod Euro 2012.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.