Aktualności

Operator Logistyczny 2007 – znamy laureatów

operator_logistyczny_2007_znamy_laureatow
Laureatem złotego godła została firma TNT Express Polska (podobnie, jak w ubiegłym roku). Godło srebrne przypadło Maszoński-Logistic, a brązowe zdobyły firmy DHL Express (Poland) i Raben. Przyznano także wyróżnienia za produkty w konkursie „ Produkt Innowacyjny dla Logistyki”.

Dzisiaj (7 grudnia br.), podczas uroczystej Gali Logistyki, która odbywa się w podwarszawskim Ożarowie ogłoszono oficjalne wyniki tegorocznego badania Operator Logistyczny 2007. W organizowanym po raz szósty, przez Wydawnictwo Eurologistics oraz Data Group Consulting – badaniu jakości usług logistycznych – świadczonych przez operatorów, poddali się oni z własnej woli ocenie swoich klientów.
Zainicjowany przed sześcioma laty program badawczy Operator Logistyczny Roku towarzyszy burzliwemu rozwojowi rynku usług logistycznych logistycznych Polsce – stwierdził Piotr Szreter Data Group Consulting, pomysłodawca tego projektu i jednocześnie autor raportu. Dodał, że „wyniki badania po raz kolejny pokazały, że warunki konkurencji na rynku zasadniczo się zmieniły na przestrzeni badanego okresu. Rynek stał się jeszcze bardziej konkurencyjny. Dlatego tak ważnym zadaniem programu badawczego Operator Logistyczny Roku jest przede wszystkim dostarczenie uczestnikom rynku usług logistycznych obiektywnych informacji, porządkujących kwestię zakresu i jakości proponowanych usług.

Do tegorocznego programu zgłosiło się 40 firm, a badania podobnie, jak w latach poprzednich obejmowało kluczowe cechy konkurencyjności usług logistycznych takie, jak: organizacja i zarządzanie, polityka cenowa, reputacja, pozycja rynkowa, dostępność, elastyczność i obsługa dostaw.

Wyniki tego badania podejmującego temat jakości usług, świadczonych przez firmy logistyczne, walnie przyczyniają się do promowania najwyższych standardów w zarządzaniu łańcuchem dostaw, pomagając rozpoznać potrzeby klientów. (ebi)
Podczas Gali firmom, które zajęły w rankingu pierwsze trzy miejsca, zostały wręczone statuetki. Wyróżnione także produkty w konkursie „ Produkt Innowacyjny dla Logistyki”. Poniżej zdobywcy wyróżnień honorowych.

Wyróżnienia honorowe w programie badawczym
OPERATOR LOGISTYCZNY ROKU 2007

Innowacyjność rozwiązań organizacyjnych i technologicznych

CTL Logistics
Potencjał niezbędny do wykonania zamówień
FM Logistic

Informatyzacja procesów logistycznych

General Logistics Systems Poland

Zakres świadczonych usług logistycznych

Fiege

Wypełnianie założonych norm usług logistycznych

CAT LC Polska
Transport i spedycja samochodowa
Delta Trans
Krajowy serwis kurierski
DPD Polska
Dostawy w trybie just-in-time
Dartom
Kompleksowość obsługi logistycznej
Cargosped

Najniższa cena za najwyższą jakość usług logistycznych

Omega Pilzno

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.