Aktualności

Azja będzie miała swój odpowiednik nagród Nobla

Tajwański miliarder poinformował o utworzeniu azjatyckiego odpowiednika nagród Nobla. Nagrody Tangów będą przyznawane za badania nad zrównoważonym rozwojem i w dziedzinie biofarmacji, sinologii i prawa.

Szef grupy Ruentex Samuel Yin na wyposażenie Fundacji Nagród Tangów przeznaczył 103 mln dolarów. Nagrody noszą nazwę dynastii panującej w Chinach w latach 618-907, uważanych za najświetniejszy okres dawnej kultury chińskiej. Był to złoty wiek poezji, a powstały wtedy styl malarstwa pejzażowego kontynuowany jest do czasów teraźniejszych. Panowanie Tangów, wywodzących się z północnego zachodu Chin, było głównie okresem rozwoju i stabilizacji; trybut dworowi tangowskiemu płaciło wiele państw i królestw, a dynastia pośrednią kontrolą poprzez system protektoratów objęła ogromne terytorium.

Więcej:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,8311,title,Tajwanski-miliarder-utworzyl-azjatycki-odpowiednik-nagrod-Nobla,wid,15289534,wiadomosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.