Aktualności

Kolejna marka samochodowa będzie produkować w Chinach

Jaguar Land Rover, oddział największego indyjskiego producenta aut produkujący luksusowe samochody spodziewa się, że wyższa sprzedaż w Chinach pomoże firmie pokryć koszty opłat licencyjnych za wytwarzanie aut poza Wielką Brytanią.

Jaguar jest zobowiązany do płacenia opłat licencyjnych Fordowi (który sprzedał marki producentowi Tata Motors w 2008 roku za 2,5 miliardy dolarów), za korzystanie z platformy niezbędnej przy produkcji najlepiej sprzedających się samochodów w sytuacji, kiedy są one wytwarzane poza Wielką Brytanią, napisała firma w dokumentach złożonych w środę a amerykańskich organach nadzoru. Dział Tata Motors z siedzibą Mumbaju będzie produkował pojazdy na chińskie rynki, napisała w e-mailu rzeczniczka Kay Francis.

Właściciel marek liczy na zwiększoną sprzedaż w Chinach, które przebiły w 2012 roku Wielką Brytanię jako największy rynek firmy, żeby zmniejszyć opłaty, ponieważ rosnąca popularność najtańszych modeli firmy powstrzymuje wzrost zysku, uważa Umesh Karne, analityk BRICS Securities w Mumbaju. Skoncentrowanie się na największym światowym rynku motoryzacyjnym umożliwiło w zeszłym roku Jaguar Land Rover sprzedanie rekordowej liczby 357 773 pojazdów, mimo że sprzedaż aut firmy w Europie spadła do najniższego poziomu od 19 lat.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/jaguar-bedzie-produkowac-auta-w-chinach,,5404868,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.