Aktualności

Chińskie inwestycje w Wielkiej Brytanii

Herbet Smith, jedna z czołowych brytyjskich kancelarii prawniczych, we czwartek 29. listopada wzywała chińskie przedsiębiorstwa do większego inwestowania w Wielkiej Brytanii.

Przemawiając na spotkaniu promocyjnym nowo wydanego przez kancelarię przewodnika dla chińskich inwestorów w Wielkiej Brytanii, Laurence Elliott, prawnik z Herbet Smith powiedział, że Chiny, które otworzyły swoje drzwi na świat ponad 20 lat temu, dopiero tak naprawdę od rozpoczęcia polityki 'wychodzenia’ czyli od 2002 stają się globalnym inwestorem

Elliot powiedział, że kancelaria Herbert Smith, która była zaangażowana w takie transakcje jak zakup GM Rover przez Nanjing Automobile Corporation, ma zamiar kontynuować swój cel tj. uczynienie z Chin globalnego państwa.

Bliźniacze książeczki, jedna po angielsku a druga po chińsku, to pierwsze tego typu podręczniki mające pomóc Chińczykom w inwestowaniu w Wielkiej Brytanii.

Od 2006 do 2007 fiskalnego roku 1,431 chińskich firm przyjechało do Wielkiej Brytanii, żeby otworzyć swoją działalność tam lub żeby rozwinąć istniejące operacje biznesowe. Stanowiło to wzrost o 17% w stosunku do roku poprzedniego.

Herbert Smith jest jedną z największych brytyjskich firm prawniczych, która oferuje usługi także na chińskim rynku. Swoje pierwsze biura założyła w Hongkongu w 1982r, w Pekinie w 1999r. a Szanghaju w 2003

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.