Aktualności Chińska kultura

Największa czasowa migracja ludzi na świecie z okazji Chińskiego Nowego Roku

W Chinach rozpoczyna się okres świąt Chińskiego Nowego Roku, które uznawane są za największą czasową migrację ludzi na świecie. Przed nowym rokiem według kalendarza księżycowego do domów powracają robotnicy sezonowi. W ciągu miesiąca w Państwie Środka Chińczycy odbędą prawie 3,4 miliarda podróży.

Nowy Rok Księżycowy to najważniejsze święto chińskiego kalendarza. Dla milionów osób to jedyny czas w roku, kiedy powracają do swoich domów, aby spotkać się z rodzinami. Okres wzmożonych podróży to ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Chińskie koleje przewiozą w tym okresie 225 milionów pasażerów.

Jak informują chińskie media, zapotrzebowanie na bilety kolejowe jest jednak dziesięciokrotnie większe. Z tego powodu najwięcej Chińczyków będzie podróżować autobusami. W ciągu najbliższych 40 dni linie autobusowe przewiozą ponad 3 miliardy osób – o 10 procent więcej niż rok wcześniej.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/tylko-w-chinach-34-miliarda-podrozy-w-miesiac,,5405581,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.