Aktualności

Cła antydumpingowe na produkty UE

W Chinach wprowadzono antydumpingowe cła na import dwóch związków chemicznych z USA i UE. Są to  substancje wykorzystywane m.in. w płynach zapobiegających zamarzaniu. To kolejny przykład gospodarczych potyczek pomiędzy Chinami a Zachodem.

Od poniedziałku przez kolejne 5 lat antydumpingowe cła obowiązywać będą w Chinach na sprowadzany z USA i krajów Unii na glikol i glikol dietylenowy. Według chińskiego ministerstwa handlu, import tych związków chemicznych wyrządził szkody lokalnym producentom. Sprowadzanie dwóch związków chemicznych do Chin obłożone będzie cłem w wysokości od 9,3 do 18.8 %.

Chiny tymczasem oskarżane są przez państwa zachodnie o nieuczciwe wspieranie niektórych gałęzi gospodarki. W ubiegłym roku Stany Zjednoczone wprowadziły cła na panele słoneczne produkowane w Chinach, co wywołało ogromny sprzeciw chińskich producentów. Śledztwo w sprawie paneli sprowadzanych do Europy rozpoczęła też Komisja Europejska.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/chiny-antydumpingowe-cla-na-produkty-z-unii,,5405573,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.