Aktualności

Zwiększa się bezpieczeństwo chińskich zbawek

Komisja Europejska odnotowała postęp władz chińskich w podejmowaniu działań na rzecz bezpieczeństwa zabawek eksportowanych do Unii Europejskiej.

Analiza raportu RAPEX – Chiny pokazała, że chińska administracja poczyniła znaczne kroki we wdrażaniu rekomendowanych przez RAPEX kroków.

Od 2006 roku UE przekazywała władzom chińskim informacje o niebezpiecznych produktach chińskiego pochodzenia, które odkryto na rynkach euroejskich dzięki działaniu systemu RAPEX.

RAPEX, inaczej Rapid Alert System for dangerous non-food consumer products, to system szybkiej wymiany informacji między między państwami członkowskimi i Komisją Europejską  na temat produnktów nieżywnościowych, które stwarzają zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów. RAPEX dostarcza także informacji o środkach, które podejmują kraje by wykluczyć wprowadzanie na europejski rynek niebezpiecznych produktów.

W lipcu Chiny zgodziły się przedstawić dokładny raport dotyczący podejmowanych przez nich  środków prewencyjnych. Zdaniem Komisji Europejskiej raport ujawnił 184  przypadków, które zostały w pełni zbadane podczas trzymiesięcznego okresu  od lipca do września. Działania naprawcze poczyniono w 43% przypadków.

Do grudni Chiny mają zamiar wdrożyć swój własny system ostrzegania o niebezpiecznych produktach. System ten będzie wzorowany na RAPEX.  

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.