Aktualności

Chiny największym importerem irackiej ropy

Chiński gigant naftowy CNPC prowadzi negocjacje w sprawie zakupu 60 proc. udziałów w jednym z największych pól naftowych Iraku, Zachodnia Kurna 1. Firma nie potwierdza oficjalnie transakcji wycenianej na 50 mld dolarów, podał ogólnokrajowy dziennik Zhonguo Ribao.

Zapytany przez media urzędnik China National Petroleum Corp (CNPC) nie potwierdził ani sumy negocjacyjnej, ani żadnych innych szczegółów dotyczących sprzedaży 60 proc. udziałów przez amerykański Exxon Mobil Corp, które w ślad za oświadczeniem rządu irackiego podał w tym tygodniu Reuters.

Anonimowy informator, mający stały kontakt z zarządem CNPC powiedział Zhonguo Ribao, że koncern już od poprzedniego roku jest bardzo zainteresowany kupnem udziałów w irackiej Zachodniej Kurnie 1, a obecne milczenie władz spółki spowodowane jest wielkim znaczeniem tej transakcji.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/chiny-staja-sie-najwiekszym-odbiorca-irackiej-ropy,,5403049,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.