Aktualności

Tydzień po chińsku – newsy, statystyki

Na podstawie danych statystycznych, w pierwszych 9 miesiącach wskaźnik konsumpcji chińskich mieszkańców w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku wzrósł o 4,1 proc.

W pierwszych 9 miesiącach podrożały głównie produkty spożywcze. Ceny żywności wzrosły o ponad 10 proc.

Z najnowszych danych statystycznych opublikowanych przez Ministerstwo Przemysłu Informatycznego Chin wynika, że do końca września liczba abonentów telefonii komórkowej przekroczyła 520 milionów.

Około 40% obywateli chińskich posiada obecnie telefony komórkowe.

25 października w Lizbonie odbyła się trzecia runda strategicznego dialogu między Chinami i UE.

Chińska delegacja na czele z wiceministrem Spraw Zagranicznych Chin Zhang Yeshui i delegacja unijna na czele z sekretarzem Stanu ds. Dyplomacji Portugalii – kraju przewodniczącego UE Joao Cravinho dokonały szerokiej i dogłębnej wymiany zdań na temat problemów globalnych i regionalnych będących przedmiotem wspólnego zainteresowania. Obie strony doszły do porozumienia, że w sytuacji szybkiego rozwoju globalizacji, Chiny i UE mają szerokie wspólne interesy, wzmacnianie dialogu i współpracy między obu stronami odpowiada zasadniczym interesom u obu stron i stanowią wkład w pokój, stabilizację i rozwój świata.

Chiny z powodzeniem wystrzeliły swojego pierwszego satelitę "Chang’e nr1".

W ten sposób Państwo Środka zrobiło kolejny ważny krok w rozwoju światowej kosmonautyki – powiedział w czwartek rzecznik chińskiego MSZ Liu Jianchao. Pytany o to wydarzenie Liu odparł, że z osiągnięć badań kosmicznych korzystać powinna cała ludzkość. Dzięki współpracy międzynarodowej, będziemy mogli zgłębiać wiedzę o kosmosie, co umożliwi nam jego lepsze wykorzystanie dla własnych celów – oświadczył Liu.

Państwo Środka po raz pierwszy zostało największym światowym eksporterem, wyprzedzając Niemcy pod względem wielkości zagranicznych dostaw.

Chiny w sierpniu br. wyeksportowały towary o wartości 111 mld dol. Jest to o 55 proc. lepszy wynik, w porównaniu do analogicznych wskaźników ubiegłego roku – podaje The Daily Telegraph.

Wskaźnik eksportu Niemiec w 2006 roku wyniósł 893,6 mld euro, USA – 825 mld, a Chin – 770 mld.

Jak wskazują statystyki Światowej Organizacji Handlu (WHO), według wskaźników eksportu na początku 2007 roku, Państwo Środka wyprzedziło USA i osiągnęło 8 proc. światowego eksportu. Jest to trzykrotnie więcej od wskaźnika brytyjskiego.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.