Aktualności Chińska kultura

Chiny świętują Złoty Tydzień, co utrudnia kontakty handlowe

Jak podała chińska agencja Xinhua, ponad 100 tys. ludzi zebrało się na pekińskim Placu Tian’anmen, by w deszczowy dzień przyglądać się ceremonii podniesienia chińskiej flagi narodowej. Uroczystości odbyły się z okazji 58. Narodowych Dni Chińskiej Republiki Ludowej. Z tego powodu Chińczycy będą świętować 7 dni. Importerzy muszą uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na odpowiedzi z chińskich fabryk.

Uroczystość, mimo niesprzyjającej pogody, zgromadziła rzesze ludzi, którzy już od 5 rano gromadzili się na Placu.

„Wszystkiego Najlepszego Ojczyzno” zawołało wybranych 18 studentów Wydziału Aeronautyki i Astronautyki, Pekińskiego Uniwersytetu, podczas oglądania ceremonii podniesienia chińskiej flagi o godzinie 6:10 rano.

Ceremonia podniesienia flagi narodowej odbyła się również w innych chińskich miastach. W stolicy prowincji Hunan-Changsha, władze zaangażowały około 10 tysięcy pracowników w celu czyszczenia ulic, stacji kolejowych – w celu przygotowań do Dnia Narodowego.

Poniedziałek jest pierwszym dniem tzw. „Złotego Tygodnia” – dni wolnych w związku z Dniem Narodowym. Władze przewidują, że w tym okresie Pekin odwiedzi 1,7mln turystów. W tym czasie rodziny odwiedzi 150 milionów Chińczyków.

Z powodu święta, zapytania wysyłane przez BigChina.pl do chińskich fabryk, pozostaną bez odpowiedzi conajmniej przez tydzień.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.