Aktualności

Kraje Europy wschodniej podpisują umowę współpracy z Chinami

W środę Chiny podpisały z siedmioma wschodnioeuropejskimi krajami umowę współpracy w zakresie handlu. Dokument ten daje podwaliny pod wzajemną współpracę pomiędzy sygnatariuszami w zakresie rozwoju wzajemnej wymiany handlowej.

„Chińska organizacja handlowa ACFTU – sygnatariusz umowy jest gotowa do rozwoju obustronnej wymiany oraz do podjęcia prac zmierzających do zacieśniania więzi między obiema stronami” – stwierdził prezydent ACFTU, Wang Zhaoguo na spotkaniu z przedstawicielami siedmiu wschodnioeuropejskich krajów.

Przedstawiciele Albanii, Bułgarii, Węgier, Czarnogóry, Polski, Rumunii oraz Serbii spotkali sie na seminarium zorganizowanym przez ACFTU w Pekinie.

Wang, również wiceprezydent 10-ego Komitetu Narodowego Chin, najwyższego organu legislacyjnego w Chinach, stwierdził że obie strony porozumienia powinny ściślej współpracować, podejmując wyzwania ekonomicznej globalizacji.

Danilo Popovic, prezydent Konfederacji Handlu Czarnogóry, zadeklarował w imieniu swoim oraz pozostałych wschodnioeuropejskich państw, że chce współpracować z ACFTU w kwestii lepszej ochrony praw pracowniczych.

ACFTU działa od 1-go maja 1925. Obecnie jest największa na świecie organizacją handlową, skupiającą 150 mln członków, na czerwiec 2006.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.