Aktualności

Turyści z Chin zamiast Luwru wolą Pradę

Nieważna Mona Liza. Coraz więcej chińskich turystów z Chin kontynentalnych odwiedza Paryż i zamiast do Luwru spieszą do luksusowych sklepów, takich na przykład jak Galeries Lafayette.

Oczekuje się, że Europa do 2015 roku stanie się głównym celem 94 milionów wyjeżdżających za granicę Chińczyków, jak podaje McKinsey & Co. Wycieczkowe harmonogramy zawierają całodniowe wypady do luksusowych sklepów – w środek upchnięto krótkie zwiedzanie Wieży Eiffla i Luwru.

Zamieniając swoje wakacje w długie wycieczki zakupowe Chińczycy przyczyniają się do zwiększenia sprzedaży w Europie i poprawy perspektyw takich marek jak Prada czy Gucci, mimo że strefa euro przeżywa drugi rok kurczenia się gospodarki. W 2013 roku blisko jedna trzecia chińskich nabywców towarów luksusowych zrobi zakupy w Europie, szacuje McKinsey, a w zeszłym roku była to jedna piąta.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/chinscy-turysci-zamiast-luwru-wybieraja-prade,,5399504,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.