Aktualności

Chińczycy zainteresowani inwestycjami w polską energetykę

Chińskie firmy są zainteresowane inwestowaniem w Polsce, m.in. w motoryzację i energetykę – poinformowała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. PAIiIZ prowadzi 13 projektów dotyczących inwestycji firm z Chin w Polsce.

W 2012 r. Chińczyków nie było wśród inwestorów – spośród 53 zagranicznych inwestycji rozpoczętych przy udziale PAIiIZ nie było ani jednej chińskiej. Jak poinformowała w środę dziennikarzy dyrektor Departamentu Inwestycji Zagranicznych w PAIiIZ Iwona Chojnowska-Haponik, w zeszłym roku główni inwestorzy w Polsce to: Stany Zjednoczone (15 inwestycji), Japonia (7) oraz kraje unijne: Niemcy, Wielka Brytania i Francja. Pod względem wartości inwestycji pierwsze miejsce przypadło Japonii (340,3 mln euro), drugie Niemcom (253,3 mln euro), a trzecie – Amerykanom (214,3 mln euro).

Chociaż w ubiegłym roku nie rozpoczęto ani jednej chińskiej inwestycji bezpośredniej w naszym kraju za pośrednictwem PAIiIZ, to rozmowy na ten temat trwają.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/paiiiz-chinskie-firmy-chca-inwestowac-w-polsce-min,,5395881,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.