Aktualności

USA będzie produkować samochody: „Designed in China”

Samochody typu “light trucks” zaprojektowane przez trzeciego producenta samochodów w Chinach, firmę ChangAn Automobile Group będą produkowane w Stanach Zjednoczonych.

Amerykańska firma Tiger Truck LLC planuje otworzyć nowy oddział w Oklahomie. Pomóc ma to w produkcji zaprojektowanych przez Chińczyków samochodów.

“ChangAn Kuayue jest w trakcie podpisywania umów z Tiger Truck w sprawie transferu technologii oraz eksportu części” – podaje China Auto Review. Amerykanie wystartują z produkcją ChangAn’s 1021, serii samochodów wyposażonych zarówno w silniki benzynowe jak i dieselowskie. Zakład w Poteau będzie wytwarzał dwie serie samochodów, pełnowymiarowego pickup’a o nazwie „Champ” oraz mniejszego „Leoparda”.

Tiger Truck jest wyłącznym importerem ChangAn od 1999 roku. Porozumienie między firmami w zamyśle ma służyć dostarczeniu na rynek samochodów o mniejszych osiągach, tak zwanych Low Speed Vehicles, ponadto przyczyni się do zbilansowania wymiany pomiędzy dwoma krajami oraz wykreuje więcej miejsc pracy.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.