Aktualności

Nowe technologie pobudzają gospodarkę Kantonu

Położony w południowej części Chin Kanton, jest jedną z nadmorskich prowincji Chin o najbardziej rozwiniętej gospodarce. Właśnie od Kantonu rozpoczęło się wprowadzanie w Chinach reform i polityki otwarcia na świat. W 2006 roku PKB tej prowincji wyniósł 2,6 biliona yuanów RMB, zajmując 12.4% ogólnego PKB Chin. Jednocześnie poziom zużycia energii w przeliczeniu na jednostkę PKB, należy tu do najniższych w Chinach. Wszystko to jest wynikiem postępu technicznego przedsiębiorstw przemysłowych.

Niedawno na jednym z targów odbywających się w Kantonie zaprezentowano odkurzacz- robot, który podczas pracy unosi się w powietrzu jak błękitne UFO. Pracowniczka fabryki pani Liu powiedziała dziennikarzom, że odkurzacz samodzielnie poszukuje kurzu, a kiedy go odkryje – zmierza w jego stronę. Gdy zbiornik na kurz zapełni się, automatyczny odkurzacz sam go wymieni. Samodzielnie będzie także poszukiwał urządzeń załadowczych.

Ten odkurzacz-robot jest nowym produktem pewnego przedsiębiorstwa prywatnego w Guanzhou – stolicy Kantonu. Został on wyprodukowany w oparciu o chińskie prawa własności intelektualnej. Na targach odkurzacz-robot przyciągnął uwagę wielu zwiedzających. Właściciel tego przedsiębiorstwa powiedział dziennikarzom, że przyjął już dużą ilość zamówień z całego świata, na to nowoczesne urządzenie.
Dzięki entuzjastycznej pomocy organów rządowych i dobrym zyskom rynkowym, coraz więcej przedsiębiorstw w Kantonie, aktywnie działa na rzecz badań i eksploatacji nowych produktów w oparciu o własne prawa własności intelektualnej.

Niektóre z nich nawet rywalizują z ogólnochińskimi wielkimi firmami. Grupa Chuanwei jest właśnie takim przedsiębiorstwem. Na początku była ona małą fabryką regulatorów, a teraz jest działającą na terenie całych Chin firmą produkującą sprzęt AGD. Prezes Grupy Chuanwei Zhan Xuebin stwierdził, że wytwórczość i innowacja przyspieszają rozwój firmy. Powiedział on:

W początkowym okresie istnienia naszej firmy, wyprodukowaliśmy pierwszy w Chinach telewizor o standardzie międzynarodowym. Dzięki temu udało się nam wejść na międzynarodowy rynek telewizorów kolorowych. Po dziś dzień na pierwszym miejscu stawiamy badania i rozwój nowoczesnych technologii .

Zhan Xuebin stwierdził, że w miarę rozwoju procesu globalizacji, zdolność przedsiębiorstw do innowacji technologicznej stała się już decydującym czynnikiem w międzynarodowej rywalizacji. Konkurencja między przedsiębiorstwami stała się już miernikiem ich zdolności innowacyjnych.
Jak ujawniono, w ubiegłym roku władza administracyjna prowincji Kanton opracowała strategię przyspieszenia rozwoju gospodarki na bazie wzmocnienia zdolności innowacyjnych. Profesor Akademii Nauk Społecznych w Kantonie Peng Pai stwierdził, że najważniejszą treścią tej strategii jest to, że rząd wdroży mechanizmy zachęcające przedsiębiorstwa do eksploatacji nowych technologii w oparciu o rodzime własności intelektualne.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.