Aktualności

Gospodarka Chin odzyskuje równowagę, PKB ma wzrosnąć w br. o 7,5 proc.

Po załamaniu w 2012 r. chińska gospodarka odzyskuje równowagę, lipcowy wzrost produkcji przemysłowej wskazuje, że wzrost gospodarczy osiągnie w 2013 r. 7,5 proc. – wynika z prognoz Państwowego Urzędu Statystycznego (PUS) i banków światowych.

Obecnemu rozwojowi gospodarczemu Chin sprzyja głównie poprawa międzynarodowej sytuacji gospodarczej oraz korekta polityki ekonomicznej władz pekińskich, na co zgodnie wskazują oficjalne urzędy państwowe Chin i banki światowe, w tym Deutsche Bank, JPMorgan i HSBC.

Korekta polityki ekonomicznej przeprowadzona została przez rząd chiński po załamaniu gospodarczym w 2012 r. Polega ona głównie na zaostrzeniu polityki finansowej, wstrzymaniu dotacji rządowych do inwestycji infrastrukturalnych, wycofaniu priorytetowych kredytów dla przedsiębiorstw państwowych, stworzeniu parasola ochronnego nad rozwojem nowoczesnych technologii w dziedzinie energetyki, biotechnologii i teleinformatyki, a w ramach restrukturyzacji gospodarki na zachętach dla sektora przemysłowego do racjonalizacji produkcji drogą przejęć i fuzji przedsiębiorstw.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/gospodarka-chin-odzyskuje-rownowage-pkb-ma-wzrosna,18491,5573382,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.