Aktualności

„Wioski Taobao” rozwijają ekonomie chińskich terenów wiejskich

Pan An Baokang stał się milionerem sprzedając w internecie wyroby ze swojej wioski Wantou w prowincji Shandong, wartość jego transakcji w minionym roku przekroczyła 2 mln juanów (ok. 1mln złotych).

Wantou stała się jedną z tzw. "Wiosek Taobao" (淘宝村 Táobǎo cūn), małych wiosek, których lokalne ekonomie opierają się głównie na sprzedaży za pośrednictwem tej największej platformy zakupów online w Chinach.

"Mój sklep online zdobył popularność oraz zaufanie wśród internautów, którzy zaczęli nabywać nasze produkty również w moim fizycznym sklepie" powiedział Pan Baokang.
Dodaje również, że zalew klientów pozwoli mu rozwinąć sklep z 150 do ok. 1000 metrów kwadratowych.

Niemal wszystkie warsztaty, w których produkuję się tradycyjne chińskie wyroby w Wantou posiadają swoje witryny sklepowe w serwisie Taobao, a ich produkty sprzedawane są w całym kraju, nawet w odległym o 2000 km Regionie Autonomicznym Sinciang-Ujgur na północnym-zachodzie kraju. W sprzedaży pomaga niesłabnąca popularność tradycyjnych chińskich wyrobów. Co istotne sukces sklepów w wiosce pomaga innym firmom. W Wantou istnieje ponad 20 przedsiębiorstw transportowych oferujących swoje usługi dla ponad pięciuset przydomowych warsztatów.

Jak podaje grupa Alibaba, właściciel serwisu Taobao, Wantou jest jedną z 14 takich wiosek w Chinach gdzie przynajmniej 10% gospodarstw posiada swoje sklepy online, a łączny dochód wioski przekracza 10 mln juanów (ok. 5 mln złotych) rocznie.

Agencja Xinhua podaje również, że w pierwszej połowie 2013 roku liczba internautów w Chinach sięgnęła 591 mln, z kolei łączny obrót rynku zakupów online w Chinach sięgnęły astronomicznej kwoty 4,98 miliarda juanów.

Taobao jest największym w Chinach serwisem oferującym sprzedaż detaliczna online.

Więcej:
http://news.xinhuanet.com/english/indepth/2013-08/20/c_132646753.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.