Aktualności

Apple traci udziały w chińskim rynku smartfonów

Udziały Apple w chińskim rynku smartfonów zmalały w drugim kwartale niemal o połowę, ponieważ konsumenci wolą tańsze urządzenia od krajowych dostawców, takich jak na przykład Xiaomi Corp.

Sprzedaż firmy z siedzibą w Cupertino w Kaliforni na chińskim rynku spadła w drugim kwartale do pięciu procent sprzedaży ogółem, natomiast w ubiegłym roku było to dziewięć procent, powiedział w piątkowej rozmowie Nicole Peng, dyrektor ds. badań Canalys w Chinach. To najniższy udział Apple w rynku od czwartego kwartału 2010 roku, jak wynika z szacunków Canalys. Największy udział – 18 procent – ma Samsung Electronics Co.

Korzystają na tym chińscy sprzedawcy smartfonów, ponieważ operatorzy, tacy jak China Unicom (Hong Kong) Ltd. promują tanie urządzenia, na przykład A66 firmy Lenovo Group i V790 firmy ZTE; oba telefony kosztują 499 juanów (82 dolary). Sprzedaż Xiaomi z siedzibą w Pekinie przewyższyła „w nieznacznym stopniu" sprzedaż iPhone’ów i firma przesunęła się z ósmego miejsca w zeszłym roku na szóstą pozycję.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/apple-traci-udzialy-w-chinskim-rynku-smartfonow-na,18491,5569823,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.