Aktualności

Przemyt kości słoniowej w Chinach nie słabnie

Służby celne Hongkongu skonfiskowały blisko tonę kości słoniowej o wartości 1,4 miliona USD. To już trzecie takie zajęcie w ciągu trzech miesięcy.

Ładunek 779 ciosów został przejęty w czwartek w hongkońskim porcie; przypłynął z Kenii przez Malezję. Kość słoniowa ukryta była w drewnianych skrzyniach między kamiennymi płytkami. Celnicy odkryli ładunek po prześwietleniu kontenerów promieniami rentgena.

Za przemyt kości słoniowej do Hongkongu grożą dwa lata więzienia i grzywna 5 milionów dolarów hongkońskich (500 tys. euro). Ponadto za wwóz towarów niezadeklarowanych można trafić do więzienia na siedem lat.

Popyt na kość słoniową nie słabnie w Azji, zwłaszcza w Chinach i Japonii, a także na Bliskim Wschodzie, gdzie jest używana w zdobnictwie i w medycynie tradycyjnej.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/celnicy-skonfiskowali-ponad-tone-kosci-sloniowej,18550,5385718,13442279,fotoreportaze-detal-galeria

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.