Aktualności

Reformy w Chinach. Rząd zamierza wspierać handel zagraniczny

W celu ożywienia handlu zagranicznego, rząd chiński wprowadza uproszczenie procedury celnej, ułatwienia kredytowe dla małych firm i zmianę przepisów walutowych. Ułatwi to działalność międzynarodową przedsiębiorstw chińskich, zapowiada premier Li Keqiang.

Uproszczenie procedury celnej polegać będzie na wprowadzeniu zasady obsługi firm w jednym okienku, gdzie odbędzie się składanie deklaracji celnej, kontrola towaru i ostateczna odprawa, wynika z wydanego we środę komunikatu Rady Państwa.

Ponadto zarządzono zmniejszenie opłat operacyjnych i administracyjnych oraz zniesiono czasowo opłaty za kontrolę towarów eksportowych i zawieszono kontrolę produktów przemysłowych. W tekście czwartkowego komunikatu zawarto również informację, że rząd pracuje nad zmianą systemu kontroli celnej, która powinna być w przyszłości sprawowana przez jednolity urząd kontroli państwowej.

Władze zachęcają instytucje finansowe do wzmocnienia wsparcia dla przedsiębiorstw wykazujących dużą aktywność na rynku eksportowym, w postaci ułatwień w udzielaniu krótkoterminowych ubezpieczonych kredytów eksportowych. Poza tym wszystkie instytucje zajmujące się obsługą eksportu zostały wezwane do pomocy małym i średnim prywatnym eksporterom, chodzi m.in. o szczególne ułatwienia przy procedurze celnej i zwolnienia od podatków.

Więcej:
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reformy;w;chinach;rzad;zamierza;wspierac;handel;zagraniczny,28,0,1352732.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.