Aktualności

Rosja i Chiny – przyjaźń czy rywalizacja?

Choć Rosja chwali się "najlepszymi w historii" stosunkami z Chinami, w rzeczywistości Moskwa przegrywa w tym starciu o pozycję najsilniejszego. Chińczycy przejmują rosyjskie surowce, inwestują, handlują, wycinają syberyjskie lasy, a nawet… szukają Rosjanek na żony. Pekin prowadzi swoją ekspansję, także kosztem Moskwy, w całej Azji. Dlaczego więc prezydent Władimir Putin tak mocno stawia na tę przyjaźń naznaczoną rywalizacją?

Formalnie wszystko gra i wygląda pięknie. Częste spotkania na szczycie i przy każdej okazji – ostatnio kilka dni temu na Bali podczas szczytu państw APEC. Nawet prezydent Władimir Putin określił niedawno stosunki z Chinami mianem "najlepszych w historii", a Chińczycy też dali swój znaczący dyplomatycznie sygnał, bowiem nowa głowa państwa Xi Jinping z pierwszą wizytą zagraniczną udał się do Moskwy, tuż przed szczytem w RPA największych "wschodzących rynków" skupionych w grupie BRICS.

Więcej:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1020361,title,Rosja-i-Chiny-przyjazn-naznaczona-rywalizacja,wid,16065870,wiadomosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.