Aktualności

W Portugalii 75 % wiz dla inwestorów spoza UE trafia do Chińczyków

75 proc. tzw. złotych wiz, wystawianych przez Portugalię inwestorom spoza Unii Europejskiej, trafia do Chińczyków. Wśród nich najwięcej nabywców tytułu do stałego pobytu przybywa z byłych kolonii portugalskich i brytyjskich, Makau i Hongkongu.

Jak poinformował konsul generalny Portugalii w Makau Vitor Sereno, wszyscy pochodzący z Chin inwestorzy, którzy w pierwszej połowie br. otrzymali złotą wizę, uprawniającą do stałego pobytu w Portugalii i swobodnego przemieszczania się po państwach strefy Schengen, wydali na swoje przedsięwzięcia na terytorium tego kraju ponad 106 mln euro.

"Około 35 proc. obywateli ChRL, którzy otrzymali złotą wizę, pochodzi z Makau lub Hongkongu. Podczas tegorocznej jesieni przeprowadzimy w tych regionach, a także w Szanghaju akcje zachęcające do inwestowania w Portugalii i nabywania posiadłości na jej terytorium" – powiedział Sereno.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/portugalia-75-proc-wiz-dla-inwestorow-spoza-ue-tra,18491,5582544,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.