Aktualności

Zgoda na rozpoczęcie negocjacji z Chinami umowy o inwestycjach

Ministrowie ds. handlu państw UE dali w piątek KE zielone światło do negocjowania z Chinami umowy o inwestycjach. Ma ona poprawić dostęp firm z UE na chiński rynek i zapewnić lepszą ochronę inwestycji. Początek rozmów na szczycie UE-Chiny w listopadzie.

"Udało nam się podjąć ważną decyzję w sprawie akceptacji dyrektyw negocjacyjnych dotyczących umów o inwestycjach z Chinami i krajami ASEAN (Stowarzyszenie Narodów Azji Południowo-Wschodniej). Mandat (do negocjacji) z Chinami toruje drogę do szybkiego rozpoczęcia negocjacji podczas najbliższego szczytu UE-Chiny 21-22 listopada" – poinformował po spotkaniu ministrów w Luksemburgu litewski minister spraw zagranicznych Linas Linkeviczius.

"To okazja do znacznego pogłębienia i rozszerzenie naszych relacji (z Chinami) w dziedzinie inwestycji. Podpisanie umowy powinno pobudzić przepływ inwestycji poprzez stworzenie prawnej pewności i otwarcie nowych możliwości dostępu do rynku dla inwestorów unijnych i odwrotnie" – zaznaczył.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/zgoda-na-rozpoczecie-negocjacji-z-chinami-umowy-o-,18491,5583576,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.