Aktualności

Chińskie firmy zainteresowane współpracą z Polską

Ponad 20 chińskich firm z prowincji Hubei wzięło udział w polsko-chińskim forum gospodarczym. Organizator spotkania Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zachęca je do inwestycji m.in. w elektronikę, energię ze źródeł odnawialnych, informatykę i telekomunikację.

Prowincja Hubei leży w centralnych Chinach i ma ok. 60 milionów mieszkańców. Stolica prowincji – Wuhan – jest ważnym ośrodkiem technologicznym, edukacyjnym, przemysłowym i finansowym. Miasto zamieszkuje 8 milionów osób. Dominującą gałęzią przemysłu Hubei jest metalurgia, sektor maszynowy oraz tekstylny. Uprawia się tu również bawełnę, ryż i herbatę.

Do Polski przyjechali przedstawiciele m.in. Dongfeng Motor Corporation, jednej z największych chińskich firm produkujących samochody, koncernu budowlanego Hubei Industrial Construction Group i firmy chemicznej Hubei Xingfa Chemicals Group, która posiada 70 spółek-córek. Przemysł tytoniowy reprezentowała firma Hubei China Tobacco Industry, a tekstylny Hubei Mailyard Group i Jiayu Ke Ma Clothing Corporation. W forum wzięła też udział założona w 1999 roku firma specjalizująca się w produkcji i sprzedaży makaronów – Wuhan Hankow Food. W ramach forum podczas sesji indywidualnych spotkań biznesowych spotkali się oni z polskimi przedsiębiorcami.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chinskie-firmy-z-prowincji-hubei-zainteresowane-wspolpraca-z-polska/4c9yp

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.