Aktualności

Chińskie smartfony, tańsza alternatywa czy pieniądze wyrzucone w błoto?

Chiny produkują zastępniki niemal wszelkich produktów, w tym także smartfonów. Firm tworzących te urządzenia jest cała masa, jednak podstawowe pytanie, czy są to tanie podróbki znanych marek, czy porządne urządzenia w dużo niższej cenie?

Smartofnizacja Polski z każdym rokiem jest coraz wyższa, obecnie 30% wszystkich telefonów to te urządzenia co daje nam liczbę około 10mln. Co ważne w 2015r. przewiduje się, że aż 70% telefonów będzie na dotyk. Mając to na uwadze należy się zastanowić czy jesteśmy jako klienci skazani na wybór telefonów oferowanych przez operatorów, na zasadzie tani i słaby, lub szybki i porządny smartfon, ale z odstraszającą ceną? Odpowiedzią są Chiny.

Potocznie sądzi się, że to co chińskie jest z reguły słabej jakości, oczywiście czasem się to sprawdza, jednak trend jest zgoła odmienny, szczególnie jeśli chodzi o smartofny. Otóż niemal wszystkie chińskie marki smratfonów w rożnych testach osiągają takie same wyniki jak ich znani konkurenci jak Samsung czy Apple. Wyglądają podobnie, działają tak samo szybko albo szybciej, a jedynie co je poważnie rożni jest cena. Dla przykładu telefon Zopo C2 śmiało można porównać z flagowymi telefonami znanych marek. Parametry i wielkość ta sama, z tym że cena za niego to 240$, kiedy za znane modele musimy zapłacić co najmniej dwukrotnie drożej. 

 

 

Więcej przykładów można znaleźć pod tym linkiem:
http://www.dobreprogramy.pl/cabis/Chinska-mysl-techniczna-czyli-krotki-przeglad-chinskich-smartfonow,45710.html

Warto jednak napisać o pewnych wadach całego przedsięwzięcia. Po pierwsze dostępność w Polsce jest ograniczona. Po drugie dla przeciętnego klienta problematyczną kwestią może być egzekwowanie gwarancji. Z drugiej strony dobrej jakości smartfony raczej nie psują się od tak, a ponadto za taką cenę warto zaryzykować. Trzecim minusem jest skazanie na system operacyjny Android od Google w który wyposażony jest niemal każdy telefon. Oczywiście dla fanów zielonego robocika, oraz dla ludzi którym jest to obojętnie nie będzie to wada, a może być wręcz zaletą, ale jeśli ktoś jest przyzwyczajony np. do windows phone może być zawiedziony.

Podsumowując, według nas warto sprowadzać i kupować smartfony z Chin, które choć z reguły inspirują się swoimi znanymi kuzynami, tak robią to niemal perfekcyjnie, przy okazji oferując dużo niższą cenę.

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.