Aktualności

W przyszłym tygodniu szczyt Chiny – Europa Środkowowschodnia

Premier Chin Li Keqiang ogłosił iż pojawi się na szczycie państw Europy Środkowowschodniej oraz Chin, organizowanych w Rumuni w Bukareszcie. Tematem szczytu będą przede wszystkim inwestycje, oraz zwiększanie importu z strony Chin

Chiński wiceminister do spraw zagranicznych Song Tao powiedział, że wartość handlu między Chinami i 16 krajami Europy Środkowowschodniej wyniósł 45,4 miliardy dolarów w okresie od początku stycznia do końca października 2013 r. i że jest to kluczowy okres w celu zapewnienia dalszego wzrostu współpracy .

Przywódcy będą omawiać możliwość współpracy w przemyśle energetycznym, kolejowym, rolnictwie, oraz materiałów budowlanych.

Obie strony będą też zachęcać do zwiększania obustronnych inwestycji. Obecnie inwestycje chińskich firm w krajach Europy Środkowowschodniej przekroczyła 3,5 miliarda dolarów, zaś inwestycje w przeciwnym kierunku przekroczyły 1,1 miliard dolarów. 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.